2 marca 2024

Inwestycja w srebrne monety bulionowe – czy to się opłaca?

Jeśli chcesz kupić srebro bulionowe, koniecznie wejdź na https://goldbroker.pl/srebrne-monety-bulionowe/.

Monety bulionowe, zwane także lokacyjnymi, są dodatkową opcją dla osób chcących lokować swoje finanse w kruszce. Oczywiście, najpopularniejszym metalem szlachetnym również w tym rodzaju inwestycji jest złoto, niemniej jednak w ostatnim okresie coraz więcej państw zaczęło wybijać srebrne monety bulionowe, które błyskawicznie zdobyły żarliwych sympatyków, głównie wśród inwestorów z niezbyt głębokim portfelem.

Srebrne monety bulionowe – stabilniejsza inwestycja aniżeli monety kolekcjonerskie

Można powiedzieć, że monety bulionowe ze srebra są praktycznie nowością na rynku inwestycyjnym. Bite są przez mennice kilku krajów, i to raptem od lat 80-tych XX w. (pojawiły się najprzód w Meksyku, w Chinach oraz w Kanadzie). Mimo, że znane są inwestorom już od prawie 50 lat, ich oferta nie jest nadal tak bogata jak analogicznych monet ze złota. Srebrne monety bulionowe są jednak idealnym wyborem dla osób chcących zróżnicować swoje oszczędności, a których nie stać na lokatę środków w złoto czy też platynę lub które boją inwestycji w nieco kosztowniejsze srebrne monety kolekcjonerskie. Z jakiego powodu monety bulionowe uznaje się za pewniejszą inwestycję niż monety kolekcjonerskie z tego samego kruszcu? Cena nabycia monet kolekcjonerskich w roku wprowadzeniu na rynek zawsze znacznie przewyższa wartość metalu szlachetnego, z którego powstały. Ma na to wpływ w głównej mierze ogólny wydatek poniesiony przez mennicę na wybicia monety (tj. opracowanie przez grafika unikalnego projektu oraz wytworzenie dokładnych sztanc). Nie bez znaczenia jest też to, iż monety kolekcjonerskie emitowane są w ograniczanej ilości sztuk, co na starcie już potęguje na nie popyt. Nie oznacza to aczkolwiek, iż z czasem ich wartość będzie stale rosnąć! Powinno się mieć na uwadze, iż tak jak w przypadku każdego eksponatu kolekcjonerskiego, monety te są warte tyle, za ile chce je kupić potencjalny nabywca. Natomiast srebrne monety bulionowe nie mają aspektu kolekcjonerskiego (ich wygląd zmienia się bardzo rzadko i nie posiadają określonego rocznego nakładu), zatem ich wartość ściśle powiązana jest z wartością rynkową srebra.

Jakie srebrne monety bulionowe są znane na całym świecie?

Srebro jest najtańszym kruszcem inwestycyjnym, skutkiem tego monety bulionowe z tego metalu z rzadka emitowane są w nominale niższym niż 1 uncja trojańska, czyli w systemie metrycznym 31,1 g. I pomimo, że nominał 1 uncji i próba srebra .999 to w zasadzie norma dla tych monet, u dystrybutorów kupimy też monety ważące 2 oz, 5 oz, a nawet 0,5 kg. W sklepach oferujących srebro inwestycyjne bez problemu zamówimy rozpoznawalne na całym globie australijskie Kangury, Krugerrandy z Południowej Afryki czy austriackich Wiedeńskich Filharmoników o nietypowym nominale 1,5 €.

Siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]