21 kwietnia 2024

O systemach mass collect

Dowiedz się, na czym polega mass collect na flobo.io/mass-collect/.

Mass collect to usługa, która opiera się na identyfikacji płatności masowych. Przybliżamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób ułatwia życie małym i dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z przypisania kontrahentom unikalnych numerów rachunków

Funkcja mass collect jest zasadniczo niezwykle prosta. Polega na nadaniu wszystkim klientom własnego numeru rachunku, który jest zarazem ich symbolem identyfikacyjnym. Takie rozwiązanie sprawdza się wszędzie tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest ogromna grupa klientów, czyli na przykład w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, na uczelniach wyższych, a także wszystkich działalnościach, gdzie wprowadzony jest system abonencki (między innymi w sieciach siłowni). Należności przesyłane w usłudze mass collect kierowane są na konkretny rachunek firmowy, jednak uprzednie nadanie klientom unikalnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaką metodę wybrali oni do wykonania wpłaty (przelew z karty, tradycyjny przelew albo przelew za pośrednictwem poczty). Wykorzystanie mass collect wiąże się też z mniej czasochłonnym księgowaniem wpłat niż podczas księgowania manualnego, a jednocześnie eliminacją możliwych omyłek nierzadko wynikających w trakcie tego procesu.

Dlaczego opłaca się wdrożyć mass collect?

Choć mass collect nie jest obecnie proponowane w większości banków (mają ją m.in. PM Bank i BNP Paribas) wypada zastanowić się nad jego wykorzystaniem w przedsiębiorstwie, także takim, które każdego miesiąca rozlicza mniej niż 100 faktur. Zastosowanie mass collect przynosi wszak pewne korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja połączenia z systemem finansowo–księgowym (a zatem bieżące monitorowanie przychodzących opłat) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na integrację z systemem mass collect banku, ale posiada również opcję przesyłania przypomnień o zbliżających się terminach płatności oraz windykacji, co z czasem skutkuje zwiększeniem terminowości u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]