5 grudnia 2023

Sztabka złota – czy to bezpieczna i opłacalna inwestycja?

Jeśli chcesz kupić sztabki złota, koniecznie sprawdź goldbroker.pl.

Deponowanie pieniędzy na lokacie lub po prostu gromadzenie ich na koncie nie jest już tak korzystne jak jeszcze parę lat temu. Niezbyt wysokie oprocentowanie proponowane przez banki, ale także i ogólna świadomość, że nie zainwestowany kapitał przynosi zysku doprowadziły do tego, że szukamy strategii, które pozwolą naszym oszczędnościom przynosić w przyszłości dodatkowy zysk. Obok kupowania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych czy akcji, coraz większe zainteresowanie zdobywają metale inwestycyjne, a szczególnie – złoto w sztabkach.

Złote sztabki – czemu popyt na ten metal nie ulega zmianie?

Z góry trzeba stanowczo zaakcentować, że inwestycja środków w złote sztabki to długoterminowa inwestycja. Złoto najczęściej nie ulega większym i mniejszym kryzysom dostrzeganym w gospodarce, a nawet niepewność gospodarcza oraz polityczna nieraz podbija jego wartość. Owszem można odnotować wahania w jego ceny, jednakże studiując jej historyczny wykres od razu daje się zauważyć, iż z biegiem lat idzie ona w górę. Dlaczego? Od setek lat ilość tego kruszcu dostępna na rynku pozostaje mniej więcej bez zmian. Kiedyś służył on jako uniwersalny środek płatniczy, w tej chwili jest stosowany w elektronice,medycynie czy przemyśle chemicznym oraz – w dalszym ciągu na potężną skalę – w sztuce i złotnictwie. Mimo, że pozyskiwanie złota wciąż trwa i teoretycznie powinno go przybywać, odzyskiwanie tego kruszcu użytego przykładowo przy produkcji urządzeń elektronicznych (jak odtwarzacze CD czy też kable USB) jest w szeregu przypadków nieopłacalny, wobec tego popyt na złoto trzyma się wysokim poziomie i przewiduje się, iż przez następne lata ta tendencja nie powinien ulec zmianie.

Złote sztabki – czy każdego stać na ich kupno?

Czytając o lokacie pieniędzy w złoto w sztabkach większa część inwestorów momentalnie uzna, iż to nie dla nich, przez duży koszt. Jednak sztabki złota odlewa się w różnych wagach, wobec tego zasadniczo każdy może pozwolić sobie na inwestycję pewnego wycinka oszczędności w ten szlachetny metal. Złoto można zakupić już w sztabkach o wadze 5 g, 2 g, a nawet 1 g. Takie niewielkie sztabki są wręcz doskonałym pomysłem na podarunek. Zamożniejsi inwestorzy, mający większe fundusze nierzadko kupują się na cięższe sztabki złota o wadze 20 g, 500 g, jak również 1000 g. Należy jednak mieć świadomość dwóch rzeczach. Po pierwsze, nie da się rozłamać kupionej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży. Po drugie, inwestując w cięższą sztabkę nabywamy złoto o wiele taniej. Wobec tego należy kupować sztabki złota o rozmaitej wadze bądź zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są od razu podzielone na niewielkie sztabki.

Siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]