Nie udało Ci się znaleźć internetowego kantoru? Kliknij w to miejsce.
Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną metodą wymiany waluty była wizyta w pobliskiej placówce bankowej bądź w kantorze – na te ostatnie wciąż można się natknąć w galeriach handlowych oraz przy hipermarketach! Lecz w ekspresowo transformującym się świecie, konsumenci pragną wymieniać waluty bez przymusu opuszczania domu i po niższych kosztach, skutkiem tego też pojawiły się kantory internetowe, które na to pozwalają.
Kantor wymiany walut przez internet to mniejszy spread
Operacja w kantorze internetowym jest jednakowo prosta jak kupno waluty w kantorze stacjonarnym. Klient loguje się do serwisu na stworzony przez siebie profil, a w następnej kolejności wpłaca do swojego panelu środki, które pragnie przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut online jest głównie to, iż transakcje można zlecić w nim w każdej chwili, a samo przewalutowanie ma miejsce już w godzinach działania serwisu po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie informacji pozyskiwanych z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, na ogół z zeszłego dnia. Następnym i niezwykle istotnym atutem kantorów internetowych są mniejsze spready niż te proponowane przez banki i kantory stacjonarne. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od narzuconej marży) może zakończyć się zapłaceniem spreadu na poziomie nawet 4-5%, tymczasem w kantorze internetowym spready najczęściej nie przewyższają 2%. Kantory online proponują także kilka specjalnych usług popularnych wśród użytkowników, np. posiadają opcję transakcji odroczonej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po preferowanym przez niego kursie (wymiana jest wykonywana dopiero wtedy, kiedy ustalony przez klienta kurs spotka się z kursem na rynku) lub w ustalonym przez klienta dniu.
Kantor online – usługa dla studentów zagranicznych oraz kredytobiorców
Kantory online to opcja dla osób doceniających wygodę oraz znaczną autonomię w dysponowaniu środkami finansowymi. Używają ich także kredytobiorcy spłacający zobowiązania wzięte w obcej walucie oraz osoby pracujące bądź uczące się za granicą. Jednakże zanim postanowimy powierzyć swoje pieniądze kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego renomę oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie witryny Komisji Nadzoru Finansowego, czy jest on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.
Zobacz także
Inwestycja w srebrne monety bulionowe – czy to się opłaca?
Faktoring z regresem. Czy jest bezpieczny?
Brak wpłaty za wystawione faktury? Sprawdź, jak działa generator not księgowych