21 kwietnia 2024

Trekking w Tanzanii – wycieczka na Kilimandżaro

Uzyskaj więcej informacji o Kilimandżaro wyprawa.

Zdobywanie górskich szczytów to marzenie licznych turystów, którzy lubią ekstremalne eskapady. Silnych przeżyć bez wątpienia zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto wziąć w niej udział?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się prawie 6 km nad poziom morza. Globtroterów wabią przede wszystkim sposobność ujrzenia egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, zanikające już lodowce, jak również niesamowite widoki. W skład masywu wchodzą Uhuru, Mawenzi oraz Shira – trzy szczyty będące śladem po wulkanach. Wycieczka na ten szczyt Afryki wymaga należytego przygotowania – z uwagi na ogromną wysokość istnieje ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, a kapryśna pogoda powoduje, że dotarcie na wierzchołek masywu stanowi dla turystów spore wyzwanie. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie muszą wyróżniać się solidną kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią marsz przez około 7 do 8 godzin dziennie.

Co warto wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy wykonać obligatoryjne szczepienie przeciwko żółtej febrze, dzięki czemu pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem powinno się również wyposażyć się w medykamenty o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się ochroni również właściwa profilaktyka – zastosowanie preparatów odpędzających owady oraz zakładanie odzieży przykrywającej nogi i ramiona. A co zrobić, by uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudniową aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]