2 marca 2024

Trekkingi na najpiękniejszych trasach – gdzie wyjechać?

Potrzebujesz szczegółowych informacji o aktualnej ofercie trekkingu? Dobrze trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl.

Wycieczki w góry mają różne formy. Od powolnych przechadzek po łatwych szlakach w bezpiecznym sąsiedztwie domów turysty, przez wielogodzinne, piesze marsze po szlakach stojących wyżej pod względem trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. By podjąć się trekkingach, potrzebna jest praktyka w wędrówkach po górach (zarówno wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, jak również umiejętność obsługiwania sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Aczkolwiek za niejednokrotnie gigantyczny nakład pracy zyskujemy możliwość delektowania się niesamowitymi widokami i kontaktu z dziką przyrodą.

Skala trudności trekkingów

Skala trudności jest uzależniona od obszarów, przez które przebiegają trekkingi. Fachowcy rozróżniają 3 poziomy trudności pieszych wycieczek w regiony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia wziąć udział mogą Ci, którzy dysponują , a stan ich zdrowia nie stanowi przeszkody do zintensyfikowanego wysiłku. Kolejny stopień trudności wymaga lepszej kondycji oraz minimum elementarnego doświadczenia w górach – na przykład w polskich Karpatach. Trzeci stopień to wycieczki dla jednostek z wysoką sprawnością, wiedzą z zakresu specyfiki wysokich gór i potrafiących używać sprzęt, jak również niebojących się uciążliwych warunków obozowania w toku kilkudniowej wyprawy.

Gdzie organizuje się najciekawsze trekkingi?

Trekkingi można uprawiać we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce pasjonaci tego rodzaju rozrywki najbardziej cenią sobie szlaki w Tatrach. Jeżeli natomiast idzie o inne pasma na kontynencie europejskim, dużym uznaniem szczycą się Alpy, wschodnia część Karpat, graniczące z Azją Kaukaz i Ural, jak również Góry Przeklęte na Bałkanach. Jednostki najbardziej zaawansowane w trekkingu powinny z kolei sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wycieczki w Himalajach, Andach lub Karakorum.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]