21 kwietnia 2024

Kiedy warto zastosować wzmacniacz DVB-T?

Jeśli chcesz nabyć wzmacniacz DVB T, powinieneś odwiedzić ten adres

Oglądanie TV jest dzisiaj codziennością. Spoglądamy na telewizję przy sączeniu porannej herbaty i przy jedzonej wieczorem kolacji. Programy w TV lubią maluchy, nastolatki, osoby w średnim wieku i ci już nieco starsi. W bogatej ofercie programowej każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Niemniej jednak, czasami sygnał okazuje się być tak słaby, że odbiór wybranego programu jest zwyczajnie nieosiągalny. Świetnym rozwiązaniem są w takiej sytuacji wzmacniacze antenowe, do których zalicza się m. in. wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T jest przydatny?

Powinno się pamiętać, że siła sygnału jest tym niższa, im w większej odległości antena położona jest od odbiornika. Do tego jego jakość obniża się na każdym kolejnym złączu, co znaczy, że najlepszym wyjściem okazuje się być zmniejszenie liczby gniazd antenowych, a także unikanie sztukowania kabli. Użycie wzmacniacza powoduje, że sygnał staje się silniejszy, a tym samym odbieramy o wiele lepszy obraz. Wzmacniacze montowane są tuż przed telewizorem bądź zaraz za anteną. Miejsce ich umieszczenia uzależnione jest od tego, jak zaprojektowana jest sieć. Można dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdzi się również w wypadku radia.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są dzisiaj w sprzedaży?

Wyróżnia się kilka rodzajów urządzeń tego typu. Na ten moment stosować można wzmacniacze kanałowe, pasmowe, masztowe i budynkowe. Wzmacniacz pasmowy jest najlepszy wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy jest za słaby. Umieszcza się go niezwykle blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość specyficzny rodzaj wzmacniacza – podbija on przekaz wyłącznie wskazanych kanałów, lecz równocześnie skutecznie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy wykorzystywać można wówczas, gdy sieć antenowa jest mała. To stosowanie właśnie jego poleca się w domkach jednorodzinnych. Montuje się go na maszcie, a potem stroi na paru pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można wykorzystywać zarówno w małych, jak i naprawdę ogromnych sieciach.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]