21 kwietnia 2024

Biżuteria z ametystami

Jeśli chcesz kupić ametysty, powinieneś odwiedzić ten adres

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz kilku regionach USA, a także w innych krajach, np.: Australii i Kenii. Ze względu na wyjątkową purpurową barwę, jest niezwykle popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystuje się w branży jubilerskiej. Biżuterię z ametystem znajdziesz na ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Ametysty były umieszczane w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach brytyjskich królów. w XXI wieku, znaleźć go można w pierścionkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie wygląda w stylizacjach wieczorowych. W celu rozświetlenia twarzy, warto założyć niewielkie kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej wybrać duży element, taki jak broszka.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Kolczyki czy wisiorki z ametystami warto zakładać nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również na co dzień – w biurze. Poza przepięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od zmęczenia i dodaje cierpliwości. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.