5 grudnia 2023

Cechy różnych typów zapięć srebrnych kolczyków

Zobacz, gdzie kupić kolczyki srebrne, wejdź na www.bizutik.pl/kolczyki.

Kupując kolczyki wypada zwrócić uwagę nie tylko na to jak się prezentują, kształt i materiał wykonania, ale też na zapięcie. Poniżej zebraliśmy krótki spis najbardziej popularnych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to tradycyjne i najszerzej wykorzystywane zapięcie w kolczykach. Jest silne i nie nie ma potrzeby użycia dodatkowo zatyczek, jak np. w sztyftach. Takie zapięcie zapewnia spora wygodę noszenia i częstokroć jest używane w biżuterii w stylu art deco. Felerem bigla jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki bigle angielske

Tak samo rozpowszechniony jak klasyczny bigiel, lecz łatwiej go założyć, za sprawą rozchylanej tylnej “klapce”. Częstokroć używa się ich przy droższych zestawach biżuterii.

Kolczyki rybka

Praktycznie jest zakładać je w ciepłe dni, gdy nie nakładamy czapeczek, szali oraz ubrań z postawnym kołnierzem.

Kolczyki klips

Doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie mają przebitych uszu. Dziś stosunkowo rzadko używane.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w drobnych, przeważnie złotych kolczykach. Bez trudu się je zakłada i nie wymagają dodatkowej zatyczki. Takie kolczyki używane są nierzadko w biżuterii dla dzieci.

Kolczyki sztyft

Bardzo popularne zapięcie. Ma najmniejszą możliwość rozpięcia się, a końcówki na zapięcie są łatwe do dokupienia. Takie kolczyki sprzedają się najczęściej. Znakomicie sprawdza się w przypadku cyrkonii oraz niewielkich kulek.

Siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]