21 kwietnia 2024

Czemu srebrna biżuteria jest tak popularna?

Jeśli chcesz zamówić srebrną biżuterię, zobacz tutaj.

Jest z ludźmi od stuleci i pomimo pojawienia się wielu nowatorskich wzorów, w gruncie rzeczy mało się zmieniła. Biżuteria wciąż pełni identyczną funkcję – jest swoistą ozdobą ciała, a także umożliwia wyrażenie własnego ja. Nic zatem dziwnego, iż biżuterię równie często noszą kobiety oraz panowie, maluchy i ich rodzice, ludzie z różnych klas społecznych. Bez względu na to, które projekty cenimy, niemal za każdym razem biżuteria jest produkowana z takich samych materiałów – zazwyczaj ze srebra. Dlaczego więc srebrna biżuteria jest tak często kupowana? Jak troszczyć się o srebrne przedmioty, by posłużyły przynajmniej pięć dziesięcioleci?

Bezpieczna srebrna biżuteria

Największym plusem srebrnej biżuterii okazuje się na pewno fakt, iż jej używanie daje szansę uniknąć różnych dolegliwości. Srebro jest antyseptyczne, zatem zakładanie srebrnej biżuterii bywa rekomendowane osobom, które niedawno przekłuły ciało. Nie wolno nie wspomnieć także o jego wyglądzie, który łączy się z dość niskimi kosztami zakupu.

Srebrna biżuteria – jak zwiększyć żywotność?

Srebro posłuży sporo czasu, jednak powinniśmy odpowiednio o nie zadbać. Przede wszystkim nie zakładajmy srebrnej biżuterii, kiedy pracujemy – łatwo ją porysować lub pęknąć w zetknięciu z detergentami. Srebrna biżuteria musi również być pielęgnowana w wodzie ze spirytusem lub amoniakiem. Należy przechowywać ją w pudełku z delikatną tkaniną – nie dopuścimy tak do jej zarysowania.

Siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]