2 marca 2024

Duży wybór srebrnych wisiorków

Wisiorki znajdziesz na http://bit.ly/2ewMf83

Srebro od lat wymieniane jest wśród najchętniej wybieranych przez jubilerów materiałów. Nie powinno to zaskakiwać – jest plastyczne, pięknie wygląda i charakteryzuje je interesujący refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej ochrony – metal ten okazuje się bardzo czuły, przez co łatwo go zarysować. Jak więc troszczyć się o srebrne ozdoby?

Wisiorki srebrne nie lubią mocnych środków myjących

Detergenty dla srebrnych ozdób bywają szkodliwe. Pod ich wpływem surowiec może zmieniać kolory i pokrywać się osadem. Nie wolno więc wykorzystywać ich do pielęgnacji ozdób, a w czasie mycia naczyń bezwzględnie powinniśmy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Warto chronić wisiorki srebrne również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy wykorzystywać kuferki wykładane od wewnątrz delikatnym materiałem – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Metal ten niezbyt dobrze reaguje również na styczność z wilgocią oraz słońcem, które mogą sprawić, że straci barwę lub zmieni kształt. Zanim schowamy kilka ozdób do szkatułki, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je delikatną tkaniną lub wrzucić do plastikowego worka.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je czyścić?

Do pielęgnowania srebra powinniśmy użyć ciepłej wody z solą – świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego materiału nalot. Poza tym odpowiednie będą również alkohol, białko jaja i odpowiednie płyny. Do pielęgnacji wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy korzystać z miękkich ścierek – sztywne potrafią porysować fakturę.