21 kwietnia 2024

Kolczyki z kamieniami na każdą kieszeń

Jeśli szukasz kolczyków z kamieniami, koniecznie wejdź na https://www.bizutik.pl/kolczyki

Chociaż biżuteria potrafi obyć się bez minerałów naturalnych, to ciężko stworzyć bez nich eleganckie bransoletki lub wisiorki. Minerały mogą zupełnie odmienić wizualne walory ozdób – inny styl mają wszak kolczyki z kryształami, odmienny z kolei te wysadzane bursztynem. Jakie naszyjniki i kolczyki z kamieniami szczycą się szczególnie dużym zainteresowaniem? Które Minerały stosowane w pracowniach jubilerów są prawdziwe, a które są sztucznymi odpowiednikami? To może zaskoczyć – zwłaszcza czytelników, którzy nie znają się na produkcji biżuterii.

Kolczyki z kamieniami sztucznymi

Warto nadmienić, iż wiele surowców stosowanych do produkcji kolczyków z kamieniami to minerały syntetyczne. Wśród nich najpierw powinniśmy wspomnieć cyrkonie, które powstają z itru i cyrkonu, zaś rozmaite odcienie zawdzięczają tego typu dodatkom, jak chrom albo kobalt. Oprócz cyrkonii, kamieniami syntetycznymi są także kryształki Swarovskiego – produkuje się je ze specjalnego szkła.

Kolczyki z kamieniami – topazy czy bursztyn

Złotnicy o wiele chętniej wykorzystują rzecz jasna kamienie szlachetne. Najpopularniejsze to na pewno topazy, mogące mieć odcienie od niebieskich do czerwonych oraz bardzo twarde diamenty. Kolczyki z kamieniami często wytwarzane są również z bursztynu, turkusu oraz opalu. Stosowanie prawdziwych minerałów zazwyczaj podnosi koszty zakupu takich kolczyków. Dobrze przy tej okazji zdać sobie sprawę, że są to egzemplarze znacznie bardziej unikatowe, niż te ze sztucznymi kamieniami.

Siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]