21 kwietnia 2024
naszyjniki z kamieniami, srebrna biżuteria, biżuteria srebrna

Szukasz naszyjników z kamieniami? Przeczytaj ten poradnik

Znajdziemy wśród nich prawdziwe minerały oraz ich syntetyczne odpowiedniki. Potrafią przybierać najróżniejsze barwy – od brązu, przez czerwień, aż po niebieski. Jedne najlepiej zakładać do eleganckich strojów, pozostałe świetnie będą prezentowały się codziennie. Naszyjniki z kamieniami od stuleci cieszą się wielkim uznaniem– inne są czasy i mody, jednak wciąż je chętnie nosimy, zaś wiele z nich jest ważnymi familijnymi pamiątkami. Warto więc napisać kilka zdań o tym, jak kupować naszyjniki z kamieniami i jak potem się o nie troszczyć, by posłużyły wiele lat.

Typy naszyjników z kamieniami

Rozmaitość kamieni stosowanych do wytwarzania naszyjników jest ogromna – oprócz topazów, szafiru czy bursztynu, znajdziemy wśród nich także minerały produkowane sztucznie. Najpopularniejsze to niewątpliwie cyrkonie oraz kryształki Swarovskiego, które są stosunkowo niedrogie, a przy tym naszyjniki z kamieniami sztucznymi świetnie wyglądają przy strojach tak codziennych, jak i wieczorowych.

Długie życie naszyjników z kamieniami

Minerały szlachetne są zazwyczaj bardzo podatne na uszkodzenia – przy złym użytkowaniu niełatwo zatem je uszkodzić. Jak tego uniknąć? Przede wszystkim – ściągając je za każdym razem, jeśli istnieje ryzyko ich uszkodzenia – w czasie mycia, przy porządkach lub pracach ręcznych. Wystrzegajmy się również zakładania paru naszyjników z kamieniami jednocześnie – istnieje ryzyko, że będą się uderzały i tym samym uszkodzić.

Siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]