4 października 2023
biżuteria z cyrkoniami, cyrkonie, kolczyki z cyrkoniami

W temacie ozdabiania biżuterii – cyrkonie

W procesie zdobienia biżuterii powszechnie wykorzystuje się prawie wszystkie gatunki kamieni szlachetnych. Są one pięknym dodatkiem, a przy okazji mają one znaczny wpływ na cenę tworzonego dzieła. Skutkiem tego jest dość wąskie grono klientów mogących pozwolić sobie na prawdziwe skarby wśród swoich ozdób. Istnieją oczywiście także alternatywne rozwiązania dla niezbyt bogatych osób.

Czym w ogóle są cyrkonie? Ich wykorzystanie w biżuterii

Cyrkonie są kamieniami ozdobnymi niewystępującymi naturalnie w przyrodzie są produkowane w pełni sztucznie. Z powodu zbliżonych właściwości oraz wyglądu jest jedną z najlepszych alternatyw dla diamentów. Zazwyczaj cyrkonia jest pozbawiona barwy, ale okazy zawierające niestandardowe minerały mogą przybierać wszystkie kolory, czy też nawet modyfikować je dzięki działaniu światła. Ze względu na wymienione walory estetyczne, cyrkonie stały się niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i stomatologia – wykorzystanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie na dobre osiedliły się jako elementy dekoracyjne w jubilerstwie, choć nie jest to oczywiście jedyne ich zastosowanie. Przykładowo, wykorzystuje się je w stomatologii (jako tymczasowe wypełnienie zębów u dzieci), w przemyśle albo też do sprawdzania pH w ekstremalnych temperaturach. Swego czasu, dzięki posiadanym właściwościom używane były także przez Rosjan w ich misjach kosmicznych. Jeśli jednak zaintrygowani jesteśmy najczęściej występującą postacią cyrkonii, czyli biżuterią, nabyć ją można na przykład za pomocą internetu.