2 marca 2024

Do kogo kierowane są kursy modelowania 3D?

Więcej o Blender 3D kurs.

Świat rysunku bez ustanku się rozwija i coraz częściej twórcy odchodzą od dotychczasowych technik preferując tworzenie swoich dzieł tylko w tzw. digitalu. Komputery dają artystom nie tylko wolność wykonywania ilustracji 2D, ale również modelowania obiektów 3D. Zapoczątkowanie nauki modelowania 3D nie wiąże się w tej chwili znacznymi wydatkami – każdy może przecież pobrać program Blender, który daje wiele możliwości tworzenia animacji oraz obrazów 3D, a który jednocześnie jest całkowicie bezpłatny.

Nauka modelowania 3D we własnym zakresie bywa frustrująca

Korzystania z każdego oprogramowania można nauczyć się samemu, jednakże proces ten ciągnie się wtedy dłużej i nieraz jest niesłychanie irytujący. Z tego też powodu uczestnictwo w kursie modelowania 3D przyniesie dużo korzyści głównie osobom, które dopiero odkrywają Blender. Oswajanie się z kolejnymi funkcjami oraz narzędziami czy nanoszenie różnorodnych tekstur i efektów świetlnych na modelowany przedmiot przebiegnie łatwiej, jeśli odbywać się będzie pod okiem doświadczonego instruktora. Pedagog na bieżąco dokonuje korekty projektów wykonywanych przez kursanta doradzając, które elementy wymagają dopracowania i proponując ku temu stosowne drogi. Jak w przypadku innych kursów najlepiej, by był on prowadzony w jak najmniejszych zespołach, co pozwoli instruktorowi na poświęcenie każdemu kursantowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla profesjonalistów a także amatorów

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest dzisiaj umiejętnością poszukiwaną i docenianą zwłaszcza w świecie filmu, projektowania i gier komputerowych. Znajomość oprogramowania Blender 3D poszerza zatem przyszłe perspektywy zawodowe. W czasie kursu można stworzyć pierwsze zaawansowane prace, które później można bez skrępowania zamieścić w swoim portfolio. Nie oznacza to jednak, że kursy modelowania 3D kierowane są wyłącznie do osób, które chcą pracować zawodowo np. w animacji i łączą z tym swoją karierę zawodową. Duża liczba uczestników tego typu kursów to po prostu artyści oraz pasjonaci animacji chcący spróbować nowych form ekspresji czy też rozwijać swoje dotychczasowe umiejętności.

Siedziba:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]