5 grudnia 2023

Kurs gotowania dla dzieci – proste zadania dla małych kucharzy

Tu znajdziesz aktualną ofertę kursu gotowania dla dzieci.

Dzieci kochają uczestniczyć w kuchni – wybierać i podawać składniki czy ozdabiać ciastka. Chcesz podsycić fascynację swojego malucha? Sprawdź warsztaty kulinarne dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, jak wyglądają takie lekcje.

Kurs gotowania dla dzieci uczy młodych kucharzy niezależności

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą brać udział pociechy w wieku od 6-10 lat. Podczas warsztatów dzieci rozwijają swoją pomysłowość i uczą się samodzielności i co najważniejsze – zyskują przydatne umiejętności. A w tym samym czasie wyśmienicie się bawią. Opanowywanie prostych przepisów, łączenie ulubionych smaków oraz dobieranie oraz mieszanie ingredientów – całość sprawia, że maluchy z entuzjazmem gotują i stają się bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają dodatkowo zasady, jakie trzeba stosować w kuchni, co niewątpliwie podnosi ich bezpieczeństwo podczas kucharzenia. W warsztatach mogą również brać udział rodzice, tym samym jest to wspaniała okazja do spędzenia wspólnie czasu z potomkiem. Rodzice mogą przypatrywać się kulinarnym osiągnięciom swoich dzieci, a potem spróbować tego, co upichciły.

Jak przebiegają warsztaty kulinarne dla dzieci?

Warsztaty trwają 3 godziny i odbywają się w Krakowie. W czasie kursu dzieci przygotowują danie główne oraz deser. Młodzi adepci kuchennego rzemiosła mogą wybrać przysmaki kuchni włoskiej – spróbować swoich sił w pieczeniu aromatycznej, ozdobionej świeżymi dodatkami tradycyjnej pizzy, czy też przygotować smaczny makaron na słono lub słodko. W trakcie kursu dzieci przygotowują też smaczną deser – mus z lodami oraz kruchym ciastem. Lekcja poprzez udział w zabawie to świetny sposób za gospodarowanie wolnego czasu, a samodzielne szykowanie ulubionych dań daje dzieciom dużo szczęścia. Nawet bardzo niepokorny maluch będzie z pasją oddawał się dekorowaniu deseru bądź pieczeniu idealnej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci są organizowane przez zawodowego szefa kuchni, który posiada wieloletnią praktykę i bardzo dobry kontakt z dziećmi.

Siedziba:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]