21 kwietnia 2024

Malarstwo komputerowe – jakie oprogramowanie jest niezbędne

Digital painting. Uzyskaj więcej szczegółów.

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od końca XX w. usiłują dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi metodami dzisiaj nie jest już jedynym warunkiem, by znaleźć pracę w branży gamingowej czy filmowej, bowiem te gałęzie rozrywki do opracowania koncepcji postaci i świata przedstawionego wykorzystują przede wszystkim specjalistyczne oprogramowanie komputerowe. Mając świadomość tych realiów ogromna grupa młodych osób zaczynając swoją przygodę z rysowaniem niezwłocznie sięga po najpopularniejsze programy, stosowane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Współczesne programy do malarstwa cyfrowego

Istnieje dużo programów używanych do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo że został opracowany jako software do retuszu fotografii, szybko stał się podstawowym oprogramowanie game developerów i ilustratorów. Za sprawą powodzenia Photoshopa pojawiły się kolejne pokrewne programy, jak m.in. ArtRage, Krita czy Affinity Photo, w których przy wykorzystaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła wyglądające jak obrazy wykonane farbami akrylowymi, gwaszem lub akwarelami. Digital painting daje artystom ogromną wolność – twórca ma możliwość poprawiania błędnych pociągnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz nigdy kupować!

Szukaj kursu malarstwa cyfrowego online z opcją konsultacji z twórcą kursu

Praktycznie nauka digital paintingu toczy się w podobny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Rzecz jasna pierwsze próby można podjąć samodzielnie, aczkolwiek aby rozwinąć w dobrym kierunku swoje umiejętności, a zarazem poznać najpopularniejsze triki wykorzystania pędzli i zaawansowane opcje oprogramowania, polecamy wziąć udział w kursie przygotowanym przez doświadczonego instruktora. Jeśli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje szkolenie z digital paintingu, możesz kupić dostęp do rozmaitych video kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie technik jakie wyjaśniają takie szkolenia jest ogromne i uczą one dużo więcej niż wyłącznie najważniejszych funkcji programu. Ważne jest natomiast, aby decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia kursantowi kontakt z autorem kursu.

Siedziba:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]