2 marca 2024

Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej – ucz się od profesjonalistów

Kurs zimowej turystyki wysokogórskiej. Więcej informacji na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/.

Góry bywają niebezpieczne, ale też są zachwycające. Właściwie co kilka dni, a najczęściej w okresie, gdy urlopowicze tysiącami napływają do popularnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych u podnóży słynnych szczytów, docierają do nas informacje o nowych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem osób, które bez odpowiedniego przygotowania wybrały się na wyprawę szlakiem powyżej ich umiejętności. Z tej przyczyny tym, którzy lubią wysokie góry i chcieliby nauczyć się poruszać po nich bez ryzyka, polecamy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – nauka na łonie natury w bardzo małych grupach

Najlepszą metodą, żeby posiąść niezbędną wiedzę jest uczestnictwo w wieloaspektowym szkoleniu pod okiem profesjonalistów z każdej z najistotniejszych sfer powiązanych ze wspinaczką górską, innymi słowy ratowników górskich, instruktorów wspinaczki oraz przewodników górskich. Pod ich okiem partycypanci kursu górskiego nauczą się między innymi prawidłowego używania czekanu, chodzenia na rakietach śnieżnych i w rakach, poznają zasady asekuracji, autoasekuracji oraz sposoby radzenia sobie podczas upadku, poruszania się po trasach zaopatrzonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co istotne, kurs turystyki wysokogórskiej przybliża uczestnikom podstawy medycyny górskiej, survivalu i orientacji w terenie, które są niezbędne w czasie przeróżnych niebezpiecznych sytuacji. Kurs omawia również zasady poprawnego działania w trakcie lawiny.

Kursy górskie, w tym także kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które ma wieloletnią praktykę jako organizator wycieczek w łańcuchy górskie całego świata. Kursy odbywają się w plenerze (na Słowacji, w Polsce i w Austrii) w niedużych grupach, które przeważnie mają nie więcej niż sześć osób. Skutkiem tego przyswajanie umiejętności toczy się w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas sposobność poświęcić każdemu z uczestników kursu dostatecznie dużo czasu i uwagi, żeby mogli oni w pełni przyswoić sobie fundamentalną wiedzę, potrzebną do bezpiecznego poruszania się po górach.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]