21 kwietnia 2024

Dla kogo skitury? O terenowej jeździe na nartach

Szukasz szczegółowych informacji o aktualnej ofercie skitur? Dobrze trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Większość osób wyruszających w góry zimą, udaje się tam zwykle tylko po to, aby spędzić czas na białym szaleństwie na nartach bądź na snowboardzie. Niemniej jednak nie jest to jedyny typ aktywnego wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Ci, którzy pragną przekonać się, czy dadzą sobie radę z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinni choć raz w życiu zapisać się na skitury albo wyprawy na rakietach.

Intensywne, lecz przynoszące sporo satysfakcji skitury

W ostatnich latach turystyka narciarska przeżywa swoisty boom. Coraz więcej osób nie oczekuje już sztampowego wypoczynku w górskiej chacie i sporadycznego zjazdu z przepełnionych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, decydują się na doznawanie ich piękna w trakcie dość trudnych, lecz niesłychanie satysfakcjonujących skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednakże rekomendowana tylko dla obeznanych w górach narciarzy, którzy przyswoili sobie bardzo dobrze technikę jazdy i którzy potrafią też używać raków oraz czekanu. Czemu? Przemieszczanie się z dala od dostosowanych dla turystów szlaków, jest zwyczajnie dużo trudniejsze. Potrzeba do tego również lekkich nart i butów.

Gdzie udają się miłośnicy skitur?

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami miłośników skitur są niewątpliwie włoskie Alpy i bułgarskie Pirin oraz Riła, gdzie bez trudności dadzą sobie radę także skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. turyści znad Wisły nie są jednakże ograniczeni tylko do wypraw organizowanych w granicach naszego kontynentu – na nartach można zwiedzić łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie są wspaniałe warunki do tego rodzaju wypraw. W czasie takiej skitury największą atrakcją jest sposobność wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości ponad 4000 metrów n.p.m. Osoby zainteresowane udziałem w tego typu przygodzie w górach, które nie mają pewności, czy któraś z wypraw okaże się właściwa do zdobytego przez nie doświadczenia, mogą zwrócić się o poradę organizatorów skitur i ich instruktorów.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]