21 kwietnia 2024

Nie spędzaj urlopu bezczynnie – skorzystaj z ofert aktywnych wypraw

Jesteś zainteresowany korzystną ofertą aktywnych wakacji dla singli? Nie wahaj się! Wejdź na https://bit.ly/3cVCPD7.

Znane są dwa rodzaje ludzi: ci, którzy wolne dni uwielbiają spędzać na przyjemnym lenistwie i ci, którzy każdy dzień urlopu muszą zaplanować sobie tak, by zrobić coś nadzwyczajnego, czego do te pory nie doświadczyli. Z myślą o tych ostatnich agencje turystyczne sporządzają interesujące propozycje wycieczek dla aktywnych.

Okazja na zawiązanie długoterminowych znajomości – aktywne wycieczki

Wyprawy dla aktywnych to rzetelnie przygotowane kilkudniowe wycieczki dla osób, które chciałyby zobaczyć różne rejony świata i Polski od całkiem innej strony. Harmonogram takich podróży jest naszpikowany fantastycznymi atrakcjami, których typowy urlopowicz nie przeżyje z pozycji komfortowego siedziska na werandzie wydzierżawionego domku w górach. Wycieczka dla osób poszukujących interesujących wrażeń to również znakomita sposobność, żeby zdobyć przydatne umiejętności, ponieważ niejednokrotnie łączy się ze szkoleniami potrzebnymi do opanowania mechanizmów przetrwania w określonym obszarze. Na wyprawie w góry dla aktywnych można m.in. dowiedzieć się, jak używać czekana i raków czy jak poruszać się po via ferratach. Uczestnicy opanowują metody survivalu, jak również tego, co zrobić w niebezpiecznych okolicznościach, które mogą się im przydarzyć, czyli np. podczas zejścia lawiny. Należy też podkreślić, że taka wyprawa w góry nafaszerowana jest skomplikowanymi zadaniami wymagającymi ufności i kooperacji z innymi uczestnikami, co może skończyć się zawiązaniem wieloletnich znajomości.

Nie tylko europejskie góry – na wycieczkach dla aktywnych zobaczysz odległe kraje

Atrakcyjne wyprawy, które będą wymagały od nas świetnej wytrzymałości fizycznej, to w głównej mierze wycieczki w góry, w tym także w góry wysokie, a celem są szczyty rozsiane po całym globie. Osoby bez doświadczenia w eskapadach górskich, ale z dobrą kondycją, mogą wziąć udział np. w trekkingu po Podhalu i zdobyć 4 najważniejsze wierzchołki tego regionu: Giewont, Babią Górę, Turbacz i Trzy Korony. Mogą także wybrać się na Sycylię, gdzie zobacząz bliska sycylijskie parki narodowe, wulkan Etna i przespacerują się uliczkami przepięknych miast tej wyspy – Katanii, Palermo oraz Trapani. Lecz Europa to nie jedyne rejony, dostępne dla nieprofesjonalnych turystów – bez problemu dadzą sobie rade również w trakcie wyprawy na Wyspy Komodo albo w Himalaje.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]