5 grudnia 2023

Sri Lanka – wakacje marzeń dla miłośników egzotyki

Co warto wiedzieć o wakacje Sri Lanka?

Pomimo że nad Bałtykiem czy w rodzimych górach jest mnóstwo atrakcyjnych miasteczek, w których można aktywnie spędzić urlop, czasem chcemy po prostu wyjechać w jakieś odległe kraje i wynieść tradycyjny odpoczynek na zupełnie inny poziom. Świetnym posunięciem jest podróż do Azji, bowiem tamtejsza tradycja oraz kultura są kompletnie inne od polskich, zatem polskiemu turyście przyniosą wiele fantastycznych doznań. Taką poszerzającą horyzonty eskapadą na pewno będzie wyjazd do “olśniewającego kraju” czyli na Sri Lankę, gdyż to właśnie znaczy ta nazwa w sanskrycie.

Co należy zwiedzić na Sri Lance?

Sri Lanka to niewielkie państwo zlokalizowane na Cejlonie i okolicznych mniejszych wysepkach, zatem zrozumiałe, iż wielu turystów za najważniejszą atrakcję uważa jej cudowne plaże, jak również możliwość zobaczenia jednej z najwspanialszych raf koralowych na świecie. Cejlon powszechnie znany jest również z obszernych pól herbaty, której produkcja jest kluczowym sektorem gospodarki tej wyspy. Jednakże jest to także państwo, które w swoim zasłoniętym dżunglą centrum skrywa setki atrakcji krajobrazowych i historycznych, co nie powinno wzbudzać zaskoczenia, gdyż historia tego kraju sięga więcej niż 3 tys. lat.

Co w takim razie należy zobaczyć na Sri Lance? Odwiedzający Cejlon powinni przede wszystkim zobaczyć Szczyt Adama będący celem pielgrzymek licznych religii, odwiedzić królewski ogród botaniczny, zwiedzić buddyjskie świątynie, w tym jedną z najsłynniejszych – świątynię Świętego Zęba Buddy i, oczywiście, zajrzeć do sierocińca słoni lub zobaczyć je w naturalnym środowisku w Parku Narodowym Yala, który słynie również ze swoich bawołów, krokodyli oraz lampartów. Nie można też spędzić wczasów na Sri Lance i nie dowiedzieć się jak uprawiana jest herbata i nie napić się filiżanki najbardziej aromatycznego Earl Grey’a w swoim życiu. Koniecznie należy również przejechać się długim miejscowym pociągiem.

Wycieczka na Sri Lankę – jak ją zaplanować?

Na Sri Lankę można wyjechać w sporej grupie turystów z tradycyjnym biurem podróży, aczkolwiek najwspanialsze wczasy na Cejlonie to te, które zostały zaplanowane w oparciu o nasze indywidualne zainteresowania. Taki urlop szyty „na miarę” organizuje biuro Relaksmisja z Krakowa, które sięgając do swojego doświadczenia jest w stanie dopasować plan wakacji do oczekiwań każdej osoby.

Siedziba:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]