2 marca 2024

Pomoc prawna dla frankowiczów

Kancelaria Czarniak Baszczyn z Krakowa jest wyspecjalizowana w sporach z bankami i innymi instytucjami z sektora finansowegooferującymi polisolokaty bądź kredyty we frankachszwajcarskich. Zakres usług adwokata Pawła Czarniaka oraz radcy prawnego Tomasza Baszczyna jest bardzo szeroki – obejmuje reprezentowanie klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, a także spłaconych i wypowiedzianych. Oprócz tego są to także postępowania o zwrot gotówki, unieważnienie umów bądź zmniejszenia salda zadłużenia.

Kredyty frankowe – jaką wybrać kancelarię prawną?

Należy postawić przede wszystkim na kancelarię prawną, która prowadziła już sprawy posiadaczy kredytów we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma doświadczenie w pomocy frankowiczom i prowadziła spory z bankami, m.in. z Raiffeisen Bank Polska, Bank Millennium, Getin Noble Bank oraz mBank. Kancelaria ta dysponuje ponad 4-letnią praktyką w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest najważniejsze w trakcie wyboru kancelarii prawnej wyspecjalizowanej w kredytach frankowych? Istotne, żeby pierwszym krokiem – przed podjęciem jakichkolwiek dalszych działań – była staranna analiza umowy kredytowej. Poza sama umową przejrzenia wymagają także inne dokumenty – regulamin i aneksy. Na każdej fazie takiego postępowania kancelaria powinna służyć merytorycznym wsparciem i wiedzą, a także pomocą w przygotowywaniu rozmaitego typu dokumentów: reklamacji, pozwu, zawezwania do próby ugodowej i innych.

Kredyty frankowe – pozew przeciwko bankowi

Właściwie przeprowadzone postępowanie sądowe może w rezultacie doprowadzić do odfrankowienia lub unieważnienia kredytu we frankach. Każdy kto posiada kredyt we frankach i chce go np. przewalutować, powinien skorzystać z profesjonalnej pomocy w opracowaniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn występuje do sądu o uznanie klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach za nieobowiązujące, dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, a nawet – w określonych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.