5 grudnia 2023

Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca w Małopolsce? Koniecznie sprawdź ten portal!

Chcesz poznać ładne miejsca w Małopolsce? Koniecznie zajrzyj na visitmalopolska.pl.

Pomimo, że województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, więc zdarza się, że z trudem można znaleźć coś dla siebie w zalewie wiadomości o najciekawszych atrakcjach i planowanych wydarzeniach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Strona dla zainteresowanych atrakcjami turystycznymi w Małopolsce – przydatne informacje oraz wirtualne spacery

Żeby przybliżyć wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, stworzono portal visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiedzę nie tylko o najciekawszych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, jak też o pokazach i eventach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych organizowanych na jego obszarze. Strona prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Osoby organizujące pobyt w Małopolsce już na stronie głównej dostrzegą mapkę, na której prędko odnajdą schroniska, pensjonaty i hotele, galerie i zabytki, jak również Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miejscowościach województwa. Serwis pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o wypożyczalniach pojazdów i parkingach, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Prócz tego dla osób, które z rozmaitych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował liczne wirtualne spacery prezentujące m.in. zamek na Wawelu, piękno parków krajobrazowych i narodowych czy atrakcje narciarskie.

Wykaz konsulatów i proste rozmówki – ważne informacje dla cudzoziemców

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również zagranicznych turystach, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane i inne południowe miejscowości. Wiadomości znajdujące się na stronie publikowane są w związku z tym w języku angielskim, ale też w między innymi w języku rosyjskim, hiszpańskim oraz niemieckim, francuskim. Szczególnie pomocna dla cudzoziemców może być również podstrona Rozmówki, na której poznają podstawowe słówka i powiedzenia, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie podróży. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu listę ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby na obszarze województwa małopolskiego.

Siedziba:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego