2 marca 2024

Twoja strona została zaatakowana? Zamów odwirusowywanie WordPressa

Jeżeli potrzebujesz zlecić usuwanie malware ze strony internetowej, skieruj się tutaj.

WordPress okazał się w mijających latach tak szeroko rozpowszechnionym systemem zarządzania treścią, iż liczbę sklepów oraz stron tworzonych z jego użyciem liczy się w tej chwili w setkach milionów. Powszechność stosowania tego CMS-a sprawia, że strony wykonane na WordPressie bywają popularnym celem ataków hakerskich. W sytuacji zainfekowania witryny malware, potrzebne jest usunięcie wirusa z WordPressa.

Po czym poznać zawirusowanego WordPressa?

Ze strony wysyłany jest spam? Nie dajesz rady się zalogować? Obrazy na stronie zmieniły się bez Twojej ingerencji? A może na witrynie pojawiły się linki do nieznanych Ci portali? To zaledwie kilka z popularnych przykładów wskazujących na zainfekowaną witrynę. W takich przypadkach wymagane jest błyskawiczna reakcja, aby usunąć przyczynę infekcji, a następnie przywrócić stronę internetową do należytego funkcjonowania. Naprawa zainfekowanego WordPressa przeważnie wychodzi poza zakres umiejętności ludzi, którzy na co dzień zajmują się wyłącznie tworzeniem stron oraz sklepów na tym CMS-ie, zatem czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek bądź po atakach hakerów najlepiej powierzyć ekspertom od tego typu działań.

Czyszczenie infekcji WordPress – dokładny przegląd plików oraz baz danych strony

Specjaliści podejmujący się usuwania wirusów ze stron opartych na WordPressie podczas swoich działań naprawczych wykonują gruntowny przegląd baz danych oraz plików strony. Badają pliki htaccess i wp-config, jak również kod wykorzystanych na stronie wtyczek oraz motywów. W procesie czyszczenia zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie konieczne zabezpieczenia, obniżające ryzyko kolejnych infekcji. Jeśli długookresowe zawirusowanie mogło spowodować włączenie strony do wykazu zagrożeń (m.in. w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z CMS-a specjaliści podejmują także konieczne kroki w celu wykreślenia jej z takich rejestrów. Okresowe aktualizowanie WordPressa oraz stosowanych na stronie internetowej wtyczek jest szczególnie istotne, ponieważ naprawa wszelkich efektów cyberataku nie gwarantuje, iż podobny przypadek nie zdarzy się za kilka miesięcy.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]