21 kwietnia 2024

Wystawy, imprezy, zabytki – portal o atrakcjach w Małopolsce

Chcesz poznać nieznane miejsca w Małopolsce? Dobrze trafiłeś!

Choć małopolskie jest jednym z mniejszych województw w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, więc zdarza się, że ciężko znaleźć coś dla siebie w setkach wiadomości o najciekawszych zabytkach i najnowszych eventach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Serwis o atrakcjach turystycznych w Małopolsce – przydatne informacje oraz mapy

Aby przedstawić potencjalnym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego regionu, stworzono serwis visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o ciekawych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, jak również o ekspozycjach i eventach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych planowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na stronie? Osoby planujące przyjazd do Małopolski już na stronie głównej spostrzegą mapkę, na której migiem odnajdą kempingi, hotele i motele, muzea i zabytki, jak również Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miastach województwa. Serwis ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski też pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o parkingach i wypożyczalniach pojazdów. Dodatkowo dla tych, którzy z najrozmaitszych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące m.in. zamek na Wawelu, urok parków narodowych i krajobrazowych czy trasy rowerowe.

Wykaz ambasad i przydatne rozmówki – istotne informacje dla obcokrajowców

Serwis visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również turystach z zagranicy, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i pozostałych południowych miejscowości. Informacje zawarte na portalu publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale oprócz tego w m.in w języku słowackim, niemieckim, francuskim i włoskim. Niesłychanie pomocna dla obcokrajowców jest też podstrona Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze słówka i zwroty, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie podróży. Turyści z zagranicy znajdą tu indeks ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych w regionie Małopolski.

Siedziba:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego