5 grudnia 2023

Charakterystyka podpór szalunkowych i ich wykorzystanie

Jeśli chcesz zamówić podpory szalunkowe, kliknij tu.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. Jak się je wykorzystuje? Kiedy warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – typy i ich funkcja

Wśród szalunków rozróżniamy deskowania do wykopów, ścienne i podpory stropowe. Ten ostatni rodzaj stosowany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego możliwe jest zalanie stropu betonem i stosowne jego uformowanie. Znaczącą rolę pełnią też drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezastąpione w trakcie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wykonane ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można używać ich w rozmaitych sytuacjach. Standardowo na rynku można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów lub od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe cechują się dużą wytrzymałością, są też łatwe w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są ogromne. Wśród czołowych producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, a także elementy wykonywane przez firmy Pionart, Olan czy Hunnebeck. Na szczególną adnotację zasługują podpory Peri wyróżniające się znakomitą jakością, przemyślaną strukturą oraz nowatorskimi rozwiązaniami. Podpory stropowe Peri są dostosowane do wykorzystywania nawet w najtrudniejszych warunkach. Aktualnie mnóstwo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem systemów szalunkowych – przystępne ceny powodują, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można również oszczędzić czas.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]