2 marca 2024

Co warto wiedzieć o akcesoriach szalunkowych?

Dowiedz się więcej o akcesoriach szalunkowych na sklep.abcszalunki.pl.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły służące do wspierania deskowań i przydają się na wszystkich budowach. Jakie produkty używa się podczas szalowania? Dlaczego warto zamawiać je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

By szalunki stropowe, używane do wykopów czy ścienne były wykonane we właściwy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają obecnie wiele materiałów służących do wzmacniania szalunków, m.in. sworznie napinające, napinacze rygla, ściągi szalunkowe, zaciski sprężynowe, nakrętki, klucze do rusztowań i żabek napinających, stożki i korki, listwy fazujące czy pozycjonujące oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, zwany też ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala zachować odpowiedni odstęp pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki motylkowe, przegubowe lub talerzowe. Z kolei żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty umożliwiające złączenie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią także dystanse umożliwiające zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób nie uwzględnić również ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Dlaczego warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato wyposażonych sklepach internetowych. Sklepy te mają w swojej ofercie świetnej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Tekko, Peri czy Rasto i są dostępne w przystępnych cenach.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]