5 grudnia 2023

Do czego służą podpory stropowe?

Skieruj się tutaj, aby zamówić podpory Peri.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. Jak się je stosuje? Dlaczego opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej zastosowanie

Pośród szalunków odróżniamy deskowania ścienne, do wykopów oraz podpory stropowe. Ten ostatni rodzaj używany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego można zalać strop betonem i odpowiednie jego uformowanie. Znaczącą rolę pełnią też stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezbędne w trakcie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wykonane ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można je stosować w różnych sytuacjach. Zazwyczaj w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów albo od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe cechują się ogromną trwałością, są także proste w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są ogromne. Pośród wiodących producentów warto wymienić szalunki Altrad, podpory Peri, a także elementy produkowane przez firmy Hunnebeck, Pionart czy Olan. Na szczególną uwagę zasługują podpory Peri wyróżniające się przemyślaną strukturą, doskonałą jakością oraz prekursorskimi rozwiązaniami. Podpory stropowe Peri są przystosowane do używania nawet w ciężkich warunkach. Aktualnie mnóstwo firm budowlanych decyduje się na wynajem systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny powodują, iż usługi te zyskują na popularności. Wynajęcie podpór stropowych to również oszczędność czasu.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]