5 grudnia 2023

Wynajem szalunków – na czym to polega?

Szukasz więcej wiadomości o najlepszej ofercie wynajmu szalunków? Idealnie trafiłeś! Wejdź na abcszalunki.pl

Szalowanie to jedna z najchętniej stosowanych na budowach technologii. Na czym polega? Szalunek to pewnego typu forma, którą wypełnia się cementem – najczęściej przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki zwykle robione są z drewna, jednak łatwo zaobserwować również wersje zrobione z metalu, a niekiedy nawet plastiku. Innymi ważnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te pozwalają na wypracowanie wymaganych rezultatów. Jednak ze względu na duże koszty nie zawsze firmy budowlane mają swoje szalunki. Gdy będą potrzebne, mają szansę wszak po prostu je wypożyczyć – tym bardziej, że wynajem szalunków to dziś bardzo często wybierana usługa.

Kiedy postawić na wynajem szalunków?

Kupno własnych szalunków będzie trafionym pomysłem dla firm często otrzymujących zlecenia na wykonanie fundamentów, gdyż jak przed chwilą nadmieniliśmy, są one do tego absolutnie potrzebne. Jeśli z kolei wykonywanie fundamentów nie jest główną działalnością danej firmy, dobrze rozważyć atuty, które daje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy go wybrać? Głównie ze względów ekonomicznych – wynajęcie szalunków kilka razy w sezonie okaże się bardziej korzystne niż ich zakup. Dobrze wspomnieć także o komforcie, gdyż przechowywanie sporadycznie wykorzystywanych szalunków może powodować spore koszty.

Wynajem szalunków – jak wybrać?

Jeśli postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie zastanowić się nad tym, jaka firma nam je dostarczy. Jak ją znaleźć? Warto zdecydować się na usługi ekipy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla firm budowlano-remontowych – w ten sposób zyskamy pewność, iż szalunki okażą się wytrzymałe oraz praktyczne. Naprawdę istotna będzie również dbałość o kontrahenta – w przypadku, kiedy zbliża się czas startu prac nie możemy zaakceptować opóźnienia. W razie wahania się warto z kolei skorzystać z internetu i sprawdzić, co o ofercie konkretnej firmy mówią wcześniejsi kontrahenci.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]