4 października 2023

Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Biuro rachunkowe Katowice. Kompleksowa pomoc profesjonalistów

Prowadzenie finansów w niewielkich firmach okazuje się zazwyczaj powodem sporych problemów. Nieduże podmioty zazwyczaj nie są w stanie zatrudnić specjalisty na stałe, zaś ich szefowie często nie przygotowani na to, żeby prawidłowo zarządzać finansami. Na szczęście wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż myśli część z nas – należy jedynie postawić na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści w ten sposób osiągniemy? Jak otrzymać gwarancję tego, że jakość współpracy będzie zadowalająca?

Co zyskasz dzięki nawiązaniu współpracy z biurem rachunkowym?

Na współpracę z biurem rachunkowym warto zdecydować się w szczególności z uwagi na dobro finansów. Kiedy powierzymy budżet przedsiębiorstwa specjalistom od rachunkowości, otrzymamy gwarancję, iż ewentualne kontrole Urzędu Skarbowego nie zakończą się wystawieniem mandatów. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to też oszczędność funduszy i czasu – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość na własną rękę, ani najmować do pracy specjalisty na stałe. Należy także nadmienić o swobodzie, jaka wiąże się z takimi usługami. Współcześnie nie trzeba już regularnie jeździć osobiście do biura rachunkowego, gdyż dużo kwestii można uzgodnić z księgowym za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – jakie będzie najbardziej odpowiednie?

Poszukując biura rachunkowego nie można kierować się jedynie jego cennikiem – nadzwyczaj niskie ceny obsługi zwykle zwiastują jej niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego pracownicy mają odpowiednie uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 roku czy też certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie składek ZUS.

Siedziba:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]