5 grudnia 2023
organizacja przyjęć okolicznościowych

Chrzciny, komunia, urodziny – organizacja przyjęć okolicznościowych

Kiedy ktoś wspomina o planowaniu wielkiej uroczystości rodzinnej, najczęściej naszym natychmiastowym skojarzeniem jest ślub z zabawą weselną. Jednak popularne przyjęcia okolicznościowe, na które nieraz sprasza się dziesiątki krewnych z dalekiej i bliskiej rodziny, to też komunie święte, imprezy z okazji ukończenia pełnoletności oraz ceremonie chrztu. Gdy spis gości jest bardzo długi, najczęściej nie mamy możliwości zorganizować przyjęcia i przyrządzać posiłków dla uczestników we własnym mieszkaniu. W takiej sytuacji pozostaje nam wynająć pasujący do okazji lokal.

Organizacja przyjęcia okolicznościowego – jak wybierać lokal?

Poszczególne rodzaje przyjęć wiążą się z różnymi potrzebami gości. W razie imprezy o typowo rozrywkowej atmosferze, jak m.in. osiemnastka lub przyjęcie imieninowe, , na której bawić się będą w większości dorośli, zaproszonym należy zapewnić nie tylko miejsce, gdzie zjedzą bez pośpiechu posiłek, ale i salę taneczną. Z kolei imprezy, w których dużą część gości mogą stanowić dzieci, między innymi chrzty czy komunie, warto urządzić w lokalu, który poza wynajęciem sali w środku budynku oferuje również przestrzeń w ogrodzie. Dzięki umożliwieniu dzieciom zabawy w plenerze będziemy mieć gwarancję, iż nie znudzą się zbyt szybko uroczystością i nie będą prosić opiekunów o powrót do domu. Przekąski podawane gościom także powinno się dopasować do okazji. Planując takie wydarzenie najlepiej zatem sięgnąć po ofertę firmy trudniącej się cateringiem, która zadba o dobre dania, bufet z zakąskami oraz ciepłe i zimne napoje.

Pałac Radziwiłłów pod Krakowem – imprezy okolicznościowe w dworskiej atmosferze

Znalezienie sali na organizację zabawy okolicznościowej w Małopolsce, zwłaszcza w dużym mieście, jest dość proste, lecz rzadko która oferta może konkurować z Pałacem Radziwiłłów, położonym w Balicach pod Krakowem. Od dziesięcioleci w nieomal królewskiej oprawie urządzane są tu przyjęcia komunijne, chrzciny oraz – oczywiście – zabawy weselne, które każdy z gości zapamięta na lata. W Pałacu można wynająć jedną lub kilka sal, w których wygodnie można zmieścić ogółem do stu trzydziestu osób. A gdy impreza ma być zaplanowana w plenerze, to w ogrodach przed Pałacem może bawić się mniej więcej trzystu gości. Co najistotniejsze, firma cateringowa obsługująca to miejsce świadczy kompleksową obsługę imprezy okolicznościowej, od ustawienia oraz dekoracji stołów, poprzez dostarczenia dań, aż po doświadczoną załogę szefów kuchni i kelnerów.

Siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]