21 kwietnia 2024

Drukowanie 3D – technologie dostępne w tej usłudze

W tym miejscu sprawdzisz, kto oferuje drukowanie 3D Kraków.

Wydruki 3D są usługą adresowaną zarówno do przedsiębiorstw, jak i do osób prywatnych. Kto ją najczęściej zleca? Oferta takich usług jest adresowana głównie do inżynierów, konstruktorów, osób zatrudnionych w sekcjach badawczo-rozwojowych i technicznych, projektantów CAD, jak również przedstawicieli wielu innych sektorów przemysłu. Każda firma lub osoba, która potrzebuje modelu koncepcyjnego lub prototypu wykonanego w technologii DMLS, PolyJet, SLS,SLA, oraz FDM, może skorzystać z tej usługi przy założeniu, że nie posiada własnego urządzenia do druku 3D.

Drukowanie 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – oprócz asortymentu oferuje też usługi, takie jak:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Nie licząc przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (webinary oraz stacjonarne). Na stronie firmy znajduje się również strefa wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne materiały opracowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

Druk 3D metodą SLA dla szybkiego prototypowania

Druk 3D w technologii SLA to pierwszy, pionierski sposób sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – nazywana także stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy wiązką laserową. Do kogo skierowana jest oferta druku 3D w technologii SLA? Do podmiotów bądź osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To technologia, która gwarantuje niespotykaną rozdzielczość druku i druk gładkiej powierzchni, detali, bardzo wąskich elementów oraz wyrazistych konturów.

Technologia SLS – druk 3D poliamidem w proszku

Technologia wydruku 3D metodą SLS działa na analogicznej zasadzie jak zaprezentowana powyżej technika SLA. Również tutaj nakładane są następne warstwy materiału – w tym przypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najważniejsze plusy tej technologii druku 3D? SLS ma największe możliwości produkcyjne. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje wytrzymałość mechaniczną i chemiczną oraz precyzję kształtu.

Wydruk 3D metodą FDM – wielobarwne materiały

Najbardziej rozpowszechnioną technologią druku 3D jest FDM – za jej powodzeniem stoi bardzo dobra relacja jakości do ceny, jak również opcja zastosowania filamentów w obszernej gamie kolorystycznej. W toku druku metodą FDM na prototyp nakładane są stopniowo warstwy tworzywa termoplastycznego – przy czym można wybrać grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany najczęściej za pomocą urządzeń profesjonalnych Stratasys oraz drukarek 3D MakerBot. Tę technikę druku wykorzystują firmy potrzebujące modeli koncepcyjnych lub prototypów.

Siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]