5 grudnia 2023

Implantologia – w czym lepsza od protez?

Kiedyś osoby, które z różnych przyczyn straciły uzębienie, skazane były na to, by używać sztucznych szczęk. Nie było to niestety dobre rozwiązanie, bo protezy wymagają pracochłonnej pielęgnacji, a ich noszenie nie będzie zbyt komfortowe. Dlatego tak sporym uznaniem wyróżniają się implanty, które są znacznie wygodniejsze, ale także wykazują sporo innych plusów. Implantologia wszak umożliwia wypracowanie widocznych długo rezultatów, do zera ograniczając prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Dobrze więc dowiedzieć się, jak przebiega operacja wszczepienia implantów zębowych, jakie typy są stosowane przez dentystów implantologów i jak znaleźć lekarza, który wszczepi dla nas implanty zębów.

Na jakich zasadach opiera się implantologia?

Dziś implantologia stosuje dwa typy implantów – najpopularniejsze o długości 1 cm i trochę krótsze, czyli 6 milimetrów. Implant wykonany ze specjalnego stopu tytanu jest wkręcany w dziąśle pacjenta, a organizm pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia natomiast pozwala na znaczące zmniejszenie czasu gojenia – pacjent nie notuje żadnych bólów już po 3 miesiącach. Do tego czasu musi stosować zimne kompresy, a od razu po operacji – unikać gorących potraw, tytoniu oraz napojów zawierających alkohol. Ważne jest także stosowanie specjalnych płukanek, które likwidują opuchliznę oraz dyskomfort.

Efektywna i bezpieczna implantologia

Implantologia wywiera duży wpływ na wygodę codziennego funkcjonowania chorych – z tego powodu bardzo ważne okazuje się to, by wybrać odpowiedniego specjalistę. Jak jednak ustrzec się niemiłych pomyłek oraz trudności zdrowotnych? Najlepiej zrobimy zlecając wykonanie implantów zębów stomatologowi ze sporym doświadczeniem i korzystnymi komentarzami wcześniejszych pacjentów. Gdzie je znaleźć? W szczególności w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska specjalisty na pewno trafimy na istotne wskazówki.