2 marca 2024

Jak naprawić nieszczelne okna?

Dowiedz się, jak zamówić uszczelnienie okien.

Na komfort lokatorów ma ogromny wpływ stan techniczny okien. Okna ochraniają mieszkanie przed chłodem i wilgocią, ale też odcinają je od zewnętrznych hałasów. Nieprawidłowo wyregulowane bądź uszkodzone okna nie zapewniają stosownych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale też, ze względu na pokaźne straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze powody ku temu, by zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – co warto wiedzieć?

Zgodnie z sugestią specjalistów, przegląd stanu technicznego okien powinno się wykonać przynajmniej raz w roku. Nie wolno tego zaniedbywać, ponieważ po tym czasie możliwe mankamenty mogą stać się tak poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można zidentyfikować po oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej siły trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, tym samym, utrata energii.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wytworzonych z innych surowców, polega najczęściej na ich wyregulowaniu (najczęściej służy do tego śruba umieszczona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wilgocią, wiatrem, a także wysokimi i niskimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i fachowych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy zaczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zlecając to profesjonalnej firmie, która oferuje uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują aktualnie nie tylko w Warszawie oraz innych dużych aglomeracjach, ale również i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]