21 kwietnia 2024

Jak wybrać lokal na chrzest i inne porady dotyczące jego organizacji

Lokal na chrzciny Kraków - ta niebywała oferta Cię zadowoli.

Dla rodziców chrzciny są pierwszym istotnym familijnym wydarzeniem dotyczącym bezpośrednio ich nowo narodzonej pociechy, stąd też dbają o to, by wszystko tego dnia było dopięte na ostatni guzik. Przygotowanie chrzcin może być jednakże niełatwym zadaniem, szczególnie jeżeli na imprezę zaprasza się dużą grupę krewnych oraz znajomych. Niżej przeczytasz parę porad, które pomogą ci w tym zakresie.

Organizacja chrzcin – o czym powinno się pamiętać?

Dawniej sakrament chrzcin miał miejsce zaraz po urodzeniu dziecka, częstokroć wręcz w tym samym dniu, ze względu na dużą śmiertelność niemowląt. Z upływem lat chrzest przeobraził się w ważny dzień nie tylko dla bliskiej rodziny dziecka, w związku z tym jest organizowany z reguły 6-7 miesięcy po jego urodzinach. Pozwala to na wnikliwe przemyślenie najważniejszych kwestii tej okoliczności, jak wybór kościoła, w którym odbędzie się obrzęd, jak również rodziców chrzestnych. Wybierając w parafii dzień sakramentu trzeba uwzględnić to, ile tygodni będzie nieodzowne na powiadomienie wszystkich gości, jak również organizację dla nich posiłków oraz noclegu, jeżeli będą przybywać do nas z dalekich miast. W przesłanych zaproszeniach radzimy umieścić prośbę o potwierdzenie przez gości swojej obecności, co jest konieczne do obliczenia ile osób ostatecznie będziemy musielipodjąć. Nie bójmy się również wskazać, jakiego podarunku pragnęlibyśmy dla pociechy. Goście zwykle kupują zabawki, tymczasem rodzicom większą radość dadzą praktyczne podarki, jak przykładowo zestaw ubrań, fotelik samochodowy albo wózek dla dziecka.

Lokal na chrzest albo impreza w mieszkaniu – co wybrać?

Jeszcze jakiś czas temu chrzciny planowano na ogół w domu rodziny malucha, dlatego nie wszyscy uczestnicy obrzędu w świątyni byli zapraszani na odświętny poczęstunek. Współcześnie obiad dla znacznej grupy członków rodziny oraz dalekich i bliskich znajomych dumnych rodziców to już standard. Przeglądając propozycje sal, gdzie można zorganizować chrzciny, wybieraj te, które nie tylko wynajmują wspaniale ozdobione pomieszczenia, ale również współpracują z firmą cateringową, która przyrządzi kartę dań współgrającą z charakterem obiadu i która zagwarantuje fachową obsługę uczestników. Jeżeli ceremonia zaplanowana jest na na miesiąc letni, zalecamy znaleźć lokal na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym kilkuletni goście imprezy zamiast nudzić się przy stole mogą bawić się na dworze, a fotograf lub rodzina zrobi śliczne zdjęcia. Istotny jest też taki wybór lokalu na chrzest, by dojazd z kościoła do miejsca zabawy był niezbyt długi, tak samo jak późniejszy powrót gości do domu czy zarezerwowanego noclegu.

Siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]