2 marca 2024

Jakie choroby leczy chirurg stomatolog?

Nie wszystkie schorzenia zębów można zlikwidować zwykłymi metodami. Jeśli są one nieskuteczne, ostatnim rozwiązaniem bywa zazwyczaj jedna z technik chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego musimy udać się między innymi w przypadku dużych ubytków uzębienia, potrzeby wstawienia sztucznych zębów czy mostów, uszkodzeń dziąseł oraz chorób tkanek miękkich, takich jak wszelkiego typu nowotwory lub owrzodzenia. Które techniki bywają zatem stosowane w czasie leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego lekarza udać się, by zabiegi były komfortowe, a nie przytrafiły się nam niemiłe pomyłki?

Jak leczy chirurg stomatolog?

Niewątpliwie najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem są usunięcia zębów – również tych bardzo uszkodzonych, wymagających nacięcia dziąsła i dłutowania. W przypadku dużych uszkodzeń czy chorych po złamaniach potrzebne jest czasem zrekonstruowanie kości – to też wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista para się również terapią różnych schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład nadmienionych wcześniej guzów czy narośli – oraz odtwarzaniem zmienionych chorobowo tkanek.

Chirurg stomatolog – jak znaleźć lekarza?

Jak nietrudno stwierdzić, wybór złego chirurga stomatologa może okazać się źródłem poważnych trudności. Dobrze więc napisać parę słów na temat tego, czym cechuje się właściwy chirurg stomatolog oraz jakimi rzeczami sugerować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najistotniejsze będzie z pewnością to, aby wykorzystywał on wyłącznie nowoczesne akcesoria i, co najistotniejsze, leki przeciwbólowe. Spore znaczenie ma też nastrój w poradni i podejście dentysty do chorych – sporo mówią nam o nim komentarze wcześniejszych pacjentów, które znajdziemy między innymi w sieci lub wśród znajomych.