2 marca 2024

Kontenerowy wywóz odpadów – dla kogo?

Odnowienie mieszkania, prace w ogrodzie, budowa lub przebudowa domu, sprzątanie strychu albo piwnicy – co łączy te, z pozoru zupełnie niepowiązane ze sobą czynności? W ich przypadku wytwarzane są pokaźne ilości odpadów, których nie wolno wyrzucać do odpadów komunalnych. Zużyte meble i sprzęty domowe, gruz budowlany oraz odpady zielone i ziemia muszą być odwiezione do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jak jednakże postąpić, jeśli nie możemy przewieźć ich samodzielnie? W takich sytuacjach najlepiej zrobimy decydując się na kontenerowy wywóz odpadów.

Kontenerowy wywóz odpadów – na czym polega?

Wywóz śmieci w specjalnych kontenerach to usługa, która pozwala uniknąć wywożenia odpadów do PSZOK-u. Oferująca go firma usługowa użycza klientowi kontener o objętości dostosowanej do zaawansowania prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może przez czas wskazany w umowie napełnić go śmieciami bez obaw o to, że poniesie konsekwencje przewidziane za ich nieprawidłowe składowanie. W wyznaczonym w umowie dniu firma odbiera od niego załadowany kontener na śmieci. To na niej leży w tym momencie obowiązek zatroszczenia się o zgodną z prawem utylizację śmieci, co czyni to rozwiązanie bezproblemowym i praktycznym.

Komu zalecamy wywóz odpadów?

Wywóz śmieci zamawiają różni klienci. Z jasnych przyczyn usługi tego rodzaju największym popytem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy zazwyczaj nie są w stanie zapewnić transportu śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Ze względu na wygodę, wywóz odpadów jest także chętnie zamawiany przez inne firmy. Wykorzystują je między innymi przedsiębiorstwa ogrodnicze, remontowe czy budowlane. Zimą to również najlepszy sposób na magazynowanie i pozbycie się śniegu usuniętego z trawników, dróg wewnętrznych, boisk czy parkingów.