21 kwietnia 2024
opieka nad grobami Kraków, sprzątanie grobów Kraków

Opieka nad grobami

Oblicze grobów naszych bliskich jest dowodem naszej pamięci. Często niestety nie mamy czasu, by się nimi zająć – także, jeśli nagrobki zlokalizowane są w tym samym miejscu, gdzie mieszkamy. Prawdziwe trudności stają się naszym udziałem natomiast, kiedy naszych najbliższych pożegnaliśmy w miejscowości – w podobnych przypadkach na opiekę nad grobami niewątpliwie nie zarezerwujemy sobie czasu. Nie sprawia to jednak, że pomniki są skazane na to, by zostać zaniedbane – świetnym rozwiązaniem będzie wtedy płatna opieka nad grobami. Na czym polega taka pomoc?

Popularność opieki nad grobami – czemu tak popularna?

Na opisywaną usługę stawiają nie tylko ludzie, którym brak czasu – wśród korzystających z usług działających w tym sektorze przedsiębiorstw łatwo spotkać również emerytów, którzy na sprzątanie grobów swoich krewnych zwyczajnie nie mają siły. Przedsiębiorstwa, których obowiązki to opieka na grobami nierzadko proponują również pochodne usługi, takie jak zakładanie ławek albo pomoc w załatwieniu administracyjnych formalności oraz poprawienia liter.

Ile wydamy na opiekę nad grobami?

Stawki, które należy zapłacić pracownikom opiekującym się pomnikami naszych krewnych są naprawdę różne. Zależą zwłaszcza od rodzaju pomocy – gdy zlecamy tylko pojedyncze sprzątanie, wydamy od 30 do 40 PLN. Jeśli jednak chcielibyśmy, by przedsiębiorstwo sprzątało nagrobek regularnie, musimy liczyć się z kosztem rzędu 400 zł co dwanaście miesięcy. Nie zapominajmy, iż koszty zależne są również od wielkości nagrobków, a najbardziej kosztowne będzie czyszczenie familijnych grobowców.

Siedziba:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]