5 grudnia 2023

Przyjęcie weselne – na co zwrócić uwagę podczas jego organizacji?

Sala weselna - w tym miejscu dowiesz się więcej o aktualnej ofercie.

Ceremonia ślubna i następujące po nim wesele to wydarzenie, o którym rodzina młodej pary oraz ich goście będę mówić przez kilka miesięcy, a czasem wręcz lat. Jeżeli narzeczeni zechcą urządzać przyjęcie dla dużej ilości osób, pierwszym wyzwaniem, z którym będą musieli się zmierzyć, jest zarezerwowanie odpowiedniej sali na wesele, w której goście spędzą ten ważny dzień w wygodnych warunkach.

Lokal na wesele – jak wybrać?

Szukając miejsca na wesele nowożeńcy powinna rozważyć kilka istotnych czynników. Na początek musi znać ilość uczestników wesela, aby uzyskać pewność, że w wybranej sali weselnej bez trudu znajdzie się tyle przestrzeni dla każdego. Goście muszą mieć wyznaczone miejsce ich przy stoliku, ale istotne jest także, aby mieli możliwość zatańczenia. Prócz tego para młoda powinna zwrócić uwagę na to w jakiej odległości od kościoła położony jest dom weselny i czy droga do niego nie będzie uciążliwa. Jeżeli na wesele zaproszona jest rodzina i przyjaciele z dalekich krańców Polski, trzeba poszukiwać domu weselnego, w sąsiedztwie którego znajduje się rozbudowana baza hotelowa. Kolejną kwestią jest sama organizacja przyjęcia weselnego, a więc przystrojenie stołów, ułożenie menu i załatwienie obsługi kelnerskiej oraz zespołu muzycznego. Te obowiązki mogą przerosnąć możliwości pary młodej, więc warto szukać takich domów weselnych, które proponują asystę w zakresie całościowej organizacji zabawy weselnej.

Lokal na wesele dla narzeczonych z z południa Polski

Młode pary z małopolski, w szczególności z Krakowa i okolic, mogą zaplanować zabawę weselną w niesłychanie malowniczym miejscu, jakim jest historyczny Pałac Radziwiłłów zlokalizowany w podkrakowskich Balicach. W jego wnętrzach biesiady weselne odbywają się od dziesięcioleci, a każde z nich ma zniewalającą oprawę. Pałac posiada cztery sale zdolne podjąć ponad stu osób. Imprezę można wyprawić także w ogrodzie przed Pałacem, a wtedy uczestniczyć w nim będzie mogło bez trudu ponad 300 zaproszonych. Plusem Pałacu Radziwiłłów jest to, iż umiejscowiony jest raptem 12 kilometrów od Krakowa, który ma niesłychanie bogatą bazę hotelową. Podróż gości z kościoła do Pałacu nie będzie zwykle trwać dłużej niż mniej więcej pół godziny.

Siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]