21 kwietnia 2024

Regulacja okien – czy taka usługa jest zalecana?

Potrzebujesz sprawdzić, jak zamówić regulację okien Warszawa? Na co czekasz? Koniecznie wejdź na https://serwismeteo.pl/regulacja-okien/.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to usługa, która ma być wykonywana zawsze, gdy pojawiają się trudności z zamykaniem okna, a również przed sezonem letnim oraz zimowym – by odpowiednio ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, dlaczego jest to znaczące!

W jakim celu przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie zezwala ustawić maksymalną szczelność okna, lecz też zapobiega zdeformowaniom i defektom ramy.
Rozróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a całkowicie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, która wpływa na szczelność okna, a w następstwie tego na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, inaczej wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, by przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto obniżyć, żeby okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła powoduje problemy z zamykaniem okna bądź też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je usunąć.

Jak wielokrotnie powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na podstawie podanych wyżej wiadomości, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeśli jednakże pojawiają się problemy z zamykaniem okna albo klamka stawia opór, warto do tego wezwać zawodowców od regulacji okien, którzy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]