2 marca 2024

Panele podłogowe – kilka porad dotyczących montażu

Znajdź deskę panelową.

Panele podłogowe wyglądem niewiele różnią się od posadzki z drewna, a kupisz je znacznie taniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich montaż zajmuje dosłownie kilka chwil, a każdy upora się z tym zadaniem bez korzystania z usług profesjonalistów. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, w którym wyjaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wilgoci – maksymalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Warto pamiętać również o odpowiedniej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia PE o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra i wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie układaj paneli prosto ze sklepu – najlepiej zrobisz, odstawiając je na dwa dni – dzięki temu pozbędą się nadmiaru wody. Wszystko już na swoim miejscu?

ABC montażu paneli podłogowych

Na początek najważniejsza rada – panele podłogowe najlepiej układać startując z kąta pokoju. Przed pracą, dokładnie obejrzyj każdy z nich i znajdź ewentualne wady fabryczne, bowiem potem trudniej będzie je zwrócić. Pamiętaj o temperaturze podłoża – absolutnie minimum wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie względem źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – tak, żeby dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej ściany. Połączysz je używając specjalnych klipsów – to wytrzymałe i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Panele podłogowe powinny rozszerzać się i kurczyć

Wyprodukowane z drewna lub materiałów pochodnych, panele podłogowe reagują na skoki ciepła w domu. Należy więc zostawić szczeliny przyścienne o szerokości minimum jednego centymetra, do których zakrycia możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]