21 kwietnia 2024

Buty do jazdy konnej – sztyblety czy oficerki?

Jeśli potrzebujesz butów jeździeckich, koniecznie sprawdź https://horse-trade.pl/pl/c/Obuwie/24.

Jazda konna z każdym rokiem zyskuje coraz większą popularność. Naturalnie nie powinno to dziwić – zwłaszcza, jeśli zna się liczne walory tej dyscypliny sportu. Kluczowe z nich to: wzmocnienie wszystkich układu mięśniowego, polepszenie kondycji, jak również ćwiczenie odpowiedniej postawy. Ponadto ma dobroczynny wpływ na samopoczucie: zwiększa poczucie odpowiedzialności, niweluje napięcie i sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji. Jedak aby całkowicie korzystać z pożytków jazdy konnej, powinniśmy właściwie dobrać strój i buty do jazdy konnej. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – sztyblety czy oficerki?

Odróżnia się 2 podstawowe typy butów do jazdy konnej: sztyblety oraz oficerki. Te pierwsze są zdecydowanie krótsze – sięgają nieco powyżej kostki. Oficerki to zaś obuwie niezwykle wysokie, sięgające powyżej kolana. Tym samym dają osłonę większej powierzchni nogi, redukując zagrożenie powstawania sińców i zadrapań. Sztyblety są znacznie tańsze, jakkolwiek nabywając je warto nie zapominać o tym, aby wyposażyć się również w ochraniacze nóg – sztylpy albo czapsy.

Z jakich surowców wykonuje się buty jeździeckie?

wybierając buty jeździeckie, musimy zwrócić uwagę na tworzywo, z którego są one wytworzone. Na rynku odnajdziemy obuwie zrobione ze skóry i jej różnorodnych zamienników. Te pierwsze są zdecydowanie drogie, ale warto się je wybrać ze względu na zwiększoną wytrzymałość i możliwość dopasowania się buta do konturu stopy jeźdźca. Polecane są w szczególności buty cielęcej skóry, która jest miękka i szybciej przyjmuje oczekiwany kształt. Skóra bydlęca pod tym względem wypada trochę gorzej, lecz jej przystępna cena jest znaczną zaletą.

Siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]