5 grudnia 2023

Części do Citroena – gdzie je kupić?

Kup części do Citroena.

Citroen to marka z tradycją sięgającą początków XX w., od dekad lubiana przez polskich kierowców. Jej samochody w Polsce są cenione ze względu na przystępną cenę, szeroką dostępność i przede wszystkim za znaczną ilość warsztatów specjalizujących się w ich naprawie. Największą powodzeniem cieszą się takie modele jak C-Crosser, C-Elysse, Jumper, C7, C8, Nemo, Xsara, Saxo i Xantia. Oczywiście, podobnie jak pojazdy pozostałych marek, nie są one bezawaryjne, więc właściciele samochodów od francuskiego producenta muszą przygotować się na to, iż z czasem będą zmuszeni kupić części zamienne.

Części zamienne do Citroena, które kupujemy najczęściej

To, które części często odmawiają posłuszeństwa jest zależne przede wszystkim od danego modelu – każdy z nich ma swoją specyfikę, z której wynikają inne awarie. Na początku powinno się na pewno napomknąć o płynach, które ulegają zużyciu w wyniku normalnej eksploatacji samochodu. Są to najczęściej płyn chłodniczy, czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji, olej silnikowy oraz płyn hamulcowy. Systematycznych wymian, których z uwagi na bezpieczeństwo nie wolno ignorować, wymagają także elementy układu hamulcowego: klocki i tarcze.

Jak wygodnie i tanio kupić części do Citroena?

Najlepszym wyborem są zawsze oryginalne części Citroen – te od innych producentów, częstokroć produkowane w chińskich manufakturach, w wielu przypadkach charakteryzują się niską jakością, co negatywnie wpływa na wygodę i bezpieczeństwo jazdy. Z tej przyczyny właściciele aut Citroen w części zamienne powinni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w sprzedaży podzespołów do francuskich samochodów. Jeśli w sąsiedztwie żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszystkie potrzebne części można nabyć online.

Siedziba:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]