2 marca 2024

Czym charakteryzuje się antena naziemna?

Jeśli potrzebujesz anteny telewizyjnej, koniecznie wejdź na www.telmor.pl.

W zdecydowanej większości domostw znaleźć można odbiornik TV. Znaczna część z nas nie umie wyobrazić sobie codzienności bez telewizji. Aby jednak telewizor nie stał się nieprzydatnym przedmiotem, należy zainwestować też we właściwą antenę. Dobrym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana również anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w różnych sytuacjach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten DVB-T jest dzisiaj niezwykle duży. W sprzedaży znajdują się siatkowe i pokojowe anteny DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T, jak również anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych indywidualnych. Znajdujące się dzisiaj w sklepach anteny DVB-T cechują się głównie prostotą montażu. Spokojnie upora się z nim każdy, kto chociaż parę razy miał w rękach przyrządy niezbędne do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które na ten moment proponują nam producenci, cechują się również wysoką odpornością na działanie zmiennych czynników atmosferycznych. Dzięki temu umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych na doskonałym poziomie przez bardzo długi okres czasu.

Antena naziemna – co trzeba uwzględnić przy jej zakupie?

Bardzo duży wybór anten tego typu sprawił, że trzeba bardzo przyłożyć się do wyboru urządzenia, które chcemy kupić. Trzeba pamiętać, że uwagę powinno się zwrócić na wiele czynników, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje dotyczące położenia nadajników szybko znajdziemy w Internecie. Liczy się też moc pracy nadajnika, a także jego nakierowanie. Uwzględnić należy w każdym przypadku ułożenie obszaru, który oddziela nadajnik od punktu ulokowania antena naziemna. Wielkie znaczenie ma też to, czy mieszkamy na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]