2 marca 2024
aparat do masażu uciskowego, carepump

Domowy sprzęt do drenażu limfatycznego

Drenaż limfatyczny to forma masażu, której celem jest poprawa obiegu limfy w organizmie. Drenaż ręczny opracowano w Danii w trzecim dziesięcioleciu XX wieku – to rozmaite chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy czerpiące oraz obrotowe, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dopasowuje indywidualnie do punktu masażu, jak również stanu zdrowia pacjenta.

Aparat do masażu uciskowego – na cellulit i nie tylko

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej wykorzystywane są maszyny do drenażu limfatycznego symulujące masaż ręczny. Taki sprzęt to specjalne mankiety z komorami, które wsuwa się na obrzękłe kończyny górne i dolne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne przegrody mankiet naciska na kończynę, stymulując w ten sposób cyrkulację chłonki. Istnieje multum powodów do zastosowania zabiegu masażu limfatycznego. To między innymi zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, a także obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy czy też mastektomii). Korzysta się z niego dodatkowo w medycynie estetycznej – jako wsparcie w niwelowaniu “skórki pomarańczowej” oraz wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana wśród sportowców, w głównej mierze jako zabieg regeneracji po zwiększonym wysiłku.

CarePump – aparaty do drenażu limfatycznego do użytku domowego

Wiele opcji użycia urządzeń do masażu limfatycznego przysłużyło się pozytywnie do rozwoju tego sprzętu. Dziś osoby raz za razem korzystające z tej formy terapii mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, za pomocą innowacyjnych aparatów Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu uciskowego tego producenta cechują parametry porównywalne do sprzętu stosowanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o liczbie komór mieszczących się w mankietach – więcej przedziałów to skuteczniejszy zabieg presoterapii. Urządzenia CarePump są kompaktowe oraz nie są ciężkie, toteż bez problemu można zabrać je w podróż, np. na zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego powinno być koniecznie skonsultowane z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samodzielnie, bowiem występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to między innymi miażdżyca czy stany zapalne, które warto uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]