5 grudnia 2023

Drewniane meble ogrodowe – inwestycja na lata

Jeśli chcesz kupić zestaw ogrodowy drewniany, skieruj się tu.

Meble, które kupujemy do domu muszą być solidne, ładne oraz wygodne. Z kolei zupełnie inaczej patrzymy na meble do ogrodu. W naszych ogródkach i na działkach spotkać można stoły oraz krzesełka z metalu i plastiku. Jednak nic tak doskonale nie pasuje do soczystej zieleni naturalnego otoczenia jak mocne drewniane meble ogrodowe.

Zestawy ogrodowe, w które warto mieć na działce

Jeżeli dysponujemy większą przestrzenią przed domem wypada zorganizować ją tak, aby w czasie wakacji dało się w komforcie odpoczywać a także spożywać posiłki pod gołym niebem. Niezbędnym wyposażeniem działki lub ogrodu jest wobec tego zestaw mebli ogrodowych – duży stół wraz z zestawem krzeseł w liczbie wystarczającej dla wszystkich mieszkańców i ich potencjalnych gości. Jeśli ogród jest na tyle duży, iż biegnie przez niego kilka alejek albo uformowany w nim został kącik ze stawem, polecamy rozważyć postawienie w tych lokalizacjach drewnianej ławki ogrodowej, na której można przysiąść lub wręcz się położyć i napawać się okalającym nas spokojem. Lecz nawet jeżeli brak miejsca na ustawienie sporego kompletu ogrodowego, warto znaleźć przestrzeń na 2-3 leżaki ogrodowe, które w razie potrzeby można rozłożyć, żeby cieszyć się promieniami słońca.

Atuty drewnianych kompletów do ogrodu

Drewniane są nadzwyczaj wytrzymałe, a przy tym rewelacyjnie wyglądają zarówno postawione pośród zieleni, jak i jako meble balkonowe albo tarasowe. Drewno akcentuje rustykalny charakter przestrzeni, ale nie świadczy to o tym, iż drewniane komplety ogrodowe muszą być banalne i brzydkie. Drewno umożliwia ogromną personalizację. Meble da się pomalować na przeróżne barwy harmonizujące z konkretną aranżacją ogrodu. Łatwo też podkreślić ich naturalność – należy jedynie użyć dobrej jakości bejcy. W odróżnieniu do swoich plastikowych odpowiedników, ogrodowe zestawy drewniane będą służyć przez wiele lat, jakkolwiek wymaga to od ich posiadacza troskliwej pielęgnacji. Jeśli meble będą regularnie impregnowane i olejowane zgodnie z zaleceniami producenta, niekorzystne warunki atmosferyczne będą mieć nieznaczny wpływ na ich niszczenie. I co bodajże kluczowe dla ludzi troszczących się o naturę – meble z drewna są najbardziej ekologiczną opcją, jeśli idzie o wyposażenie ogrodu. Nawet jeżeli po latach trzeba będzie się ich pozbyć, jest to odpad, który łatwo się rozkłada, a zatem o nieznacznym niekorzystnym wpływie na środowisko.

Siedziba:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]