5 grudnia 2023

Drukarka 3D dla profesjonalistów – Stratasys, Makerbot i inne

Dalsze informacje o profesjonalnych drukarkach 3D.

W ofercie firmy CadXpert natkniesz się tylko na urządzenia od najlepszych producentów tych rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również MakerBot i FormLabs (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które posiadamy w naszym asortymencie, działają między innymi w technologiach: SLA, PolyJet oraz FDM.

Drukarki 3D Stratasys – obniżą wydatki na produkcję

Stratasys jest światowym liderem branży drukarek 3D. Od przeszło trzech dekad – a dokładnie od 1988 roku – dostarcza klientom najnowocześniejsze rozwiązania i maszyny. Wyliczono, że stosując drukarki 3D oraz inne urządzenia Stratasys można nieomal o 90% zredukować koszty produkcji i czas poświęcony na proces produkcyjny. Kluczowe założenia pracy ekspertów firmy Stratasys to dostarczanie wysokiej jakości urządzeń i usług, a także wsparcie merytoryczne i techniczna. Hit sprzedażowy z oferty drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, polecane dla przemysłu oraz biznesu. Nowinką w naszym asortymencie jest kolekcja F120 – kompaktowy model drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z fabryczną dokładnością.

Drukarki 3D Formlabs – nowatorska technologia LFS

Kolejnym liderem w dostarczaniu drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta firma w branży maszyn do druku przestrzennego? Formlabs produkuje niezwykle zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne metody przyrostowego druku, jak m.in. SLS i SLA. Nową propozycją w asortymencie CadXpert jest drukarka Form 3 – urządzenie desktopowe, działające w autorskiej, nowatorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która stanowi odmianę technologii SLA. Ta drukarka – tak samo jak wszystkie inne urządzenia firmy Formlabs – cechuje się prostą obsługą oraz funkcjonalną konstrukcją. Czym prekursorska technologia LFS różni się od SLA? Bez wątpienia lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją oraz szybkością druku, a także precyzyjnym odzwierciedleniem najdrobniejszych szczegółów. W LFS warunki druku są utrzymane na tym samym poziomie, w związku z tym można w krótkim czasie uzyskać identyczne prototypy, do czego dąży się najczęściej w masowej, seryjnej produkcji.

MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot dostarcza wysokiej jakości profesjonalne urządzenia do druku 3D, działające stosujące technologię FDM. Drukarki 3D tej firmy są szeroko stosowane w najrozmaitszych gałęziach edukacji, biznesu, przemysłu i wielu pozostałych. Najnowszy model, czyli drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to produkt wspierany przez Stratasys. To sprzęt, który wykorzystuje materiały dostępne dla kolekcji Method, ABS i materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100°C. Wydruk jest precyzyjny i trwały, a w czasie procesu wydruku nie dochodzi do przesunięcia się warstw ani nie występują wypaczenia.

Siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]