5 grudnia 2023

Kask czy toczek do jazdy konnej. Które wybrać do jazdy wyczynowej?

Jeśli szukasz kasku jeździeckiego, powinieneś odwiedzić ten adres

Jazda konna jest jedną z tych dyscyplin sportowych, w których ryzyko upadków jest dość duże. A te, przez znaczną prędkość oraz wysokość, bywają naprawdę groźne. Na urazy podatna jest w szczególności głowa jeźdźca, która obligatoryjnie musi być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jazdy konnej można nabyć 2 typy zabezpieczenia dla głowy – toczki oraz kaski jeździeckie. Ale które z nich dają lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych produktów?

Kaski czy toczki jeździeckie? Co lepsze?

Pierwszą jeździecką osłoną głowy była zwyczajna, myśliwska czapka. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest z reguły wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie gwarantuje jednakże tak solidnej ochrony jak kask, dlatego zalecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowych sportowców i posiada certyfikaty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najważniejsza kwestia przy zakupie kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować stosownymi certyfikatami, jak również umożliwiać regulację swojego rozmiaru bądź być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku warto dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego transport i ustrzeże od zabrudzeń. Nabywając kask nie powinno się też iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszej miejscowości nie znaleźliśmy pasującego nam modelu, można złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]