21 kwietnia 2024

Klaser na monety i banknoty to wciąż pierwszy wybór kolekcjonerów

Zamów klasery na monety.

Zbieranie banknotów i monet to nie tylko frajda ze znajdowania i zakupu kolejnych eksponatów, ale również uczucie satysfakcji z ich oglądania i ewidencjonowania. Pozyskane numizmaty winny zatem zostać umieszczone w przeznaczonych do ich przechowywania klaserach lub albumach, dzięki którym wygodnie będzie można je oglądać, a przy tym zabezpieczy się je przed możliwymi uszkodzeniami.

Albumy na monety – atuty wpinania i wypinania pojedynczych kart

Kolekcjonerzy monet mają rozległy wybór narzędzi umożliwiających bezpieczne ich przechowywanie, jakkolwiek najpopularniejsze w dalszym ciągu pozostają klasery. Z jakiej przyczyny? W głównej mierze z tego powodu, że pozwalają na klasyfikację monet jednego rodzaju. Należy pamiętać, że część albumów na monety nie zawiera w sobie kart i należy kupić je oddzielnie dobierając je do typu zbieranych monet bądź banknotów. Swoboda wypinania oraz wpinania stron jest dużym ułatwieniem przy szeregowaniu eksponatów według osobistego uznania – można przenosić je między klaserami bez potrzeby wyjmowania poszczególnych okazów, co zmniejsza niebezpieczeństwo rozerwania banknotów bądź zarysowania monet. Oprócz tego, mając małą kolekcję, w jednym albumie można umieścić monety o przeróżnych średnicach, trzeba tylko zakupić strony z odpowiednimi dla nich przegródkami. Kolejnym plusem klaserów na monety jest to, iż w wielu przypadkach wyglądają jak książki czy albumy z fotografiami, przez co łatwo schować je na regale przez wzrokiem potencjalnego rabusia.

Czy w klaserach na monety można przechowywać każdy typ numizmatów?

Doświadczeni kolekcjonerzy rekomendują, aby w plastikowych przegródkach klaserów trzymać popularniejsze monety, nie mające już stanu menniczego, bowiem nawet gruba folia z polichlorku winylu nie zapewnia numizmatom całkowitej osłony przed oddziaływaniem powietrza i wysokiej wilgotności. Kosztowne numizmaty w idealnym stanie bądź te wykonane z drogich kruszców należy najpierw zabezpieczyć poprzez umieszczenie w plastikowym kapslu. Kapsel można później przechowywać w klaserze, jako że wielu producentów oferuje karty do albumów, w które bez problemu można włożyć monety zabezpieczone tekturowym holderem bądź kapslem.

Siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]