2 marca 2024

Kompatybilne kapsułki do ekspresu Nespresso i ich różnorodność

Zamów kapsułki do Nespresso na cafessima.pl/kapsulki-do-ekspresu/kapsulki-nespresso/.

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najdłużej obecnych na rynku. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu stopniowo pozyskiwały kolejnych miłośników. Obecnie jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a urządzenia z tym systemem wytwarza wiele uznanych firm.

Czy są w sprzedaży zamienniki kapsułek Nespresso?

Decydując się na zakup ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do używania kapsułek do kawy od jednego producenta. To bezpodstawna obawa. Patent na ten rodzaj kapsułek wygasł 2012 r. więc w tej chwili w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnorodnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o ciekawych kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych przez Polaków firm jest Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o umiarkowanej mocy, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na mieszance arabiki i robusty. Kolejnym popularnym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor mocnych w smaku mieszanek arabiki i robusty o nazwach zaczerpniętych od włoskich miejscowości, czyli Venezia, Firenze, Roma oraz Trieste. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty prażonych orzechów, czekolady czy suszonych owoców. Inni poważani włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Corpo, Anima Del Salvador czy bezkofeinowa Cuore) i Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Nocciola, Sambuca, kawa z cykorii Cicoria, Crema czy Intense).

kapsułki kompatybilne z Nespresso także od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso wytwarza również polska firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o wysokim poziomie intensywności, np. Ristretto, Lungo czy Classico Italiano, w tym też kawy aromatyzowane – Hazelnut, Carmel, Vanilla i Chocolate.

Podstawowe opakowania sprzedawane w większości sklepów zawierają zazwyczaj 10 szt kawy w kapsułkach. Natomiast dla nabywców, kupujących kawę hurtowo, niektórzy producenci przygotowali również zestawy po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć cenę napoju. W przypadku, kiedy nabywca ma obawy, czy wybrany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim dokona zakupu powinien zwrócić się po dodatkową informację do właściciela sklepu.

Siedziba:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]